BP Taşıtmatik Sistemi Nedir?


BP Taşıtmatik, BP’nin ticari müşteriler için geliştirdiği otomasyon sistemidir. Akaryakıtınızı aracınızdan çıkmadan alıp, ikmal sırasında herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt giderlerinizi tam olarak kontrol altına alabilirsiniz.

BP Taşıtmatik nasıl çalışıyor?


Ticari işletmenize ait aracın plakası, kullandığı akaryakıt cinsi BP Taşıtmatik sistemine kaydedilir. Bu bilgileri içeren BP Taşıtmatik ünitesi, Taşıt Programlama Ünitesi'nin pompa tabancasında bulunan alıcıyla bilgi alışverişi yapmasını sağlar.

BP İstasyonu’na gelen sürücü, üzerinde BP Taşıtmatik logosu bulunan pompaya aracını yanaştırır. Pompa depoya yerleştirildiğinde sistem aracı otomatik olarak tanır. Böylece taşıtla ilgili daha önceden kaydedilmiş tüm bilgiler sistemin belleğine aktarılır ve sistem taşıtı tanıdığından akaryakıt alımı otomatik olarak gerçekleşir. Tabanca depodan çıkarıldığında dolum işlemi otomatik olarak durur.

BP Taşıtmatik Avantajları


  • Araçtan inmeden ödeme imkanı
  • Hatalı yakıt alımının önüne geçme
  • Otomatik ödeme
  • Kredi Kartıyla ödeme imkanı
  • Akaryakıt alım raporu
  • Limitlendirme gibi ayrıcalıklar sunuyor. 

Kredi Kartı ile Taşıtmatik


Ticari İşletmelerin kolaylıkla kullanabildiği, BP istasyonlarında hızlıca ödeme ayrıcalığı sunan BP Taşıtmatik için artık bankadan teminat mektubu almanıza gerek yok!

Tarafınıza iletilecek olan kullanıcı kod ve şifrenizle gireceğiniz ekranlara BP yakıt alımlarında kullanacağınız kredi kartı bilgilerinizi eklemeniz gerekmektedir. Bu bilgilerin girişleri yapıldıktan sonra cihazlarınız talep etmiş olduğunuz adrese kargolanacak ve BP istasyonlarından yapacağınız yakıt alımlarınız kredi kartınıza indirimli olarak yansıtılacaktır.

Faturalama


BP, Taşıtmatik alımları için Müşterilerine 10 günde bir, her ayın 10, 20, 30 / 31'inde Fatura keser ve ekinde bir adet Fatura Detay RAPORU gönderir. Gönderilen detay raporu ile akaryakıt harcamalarınızı detaylı takip edebileceksiniz.

BP Taşıtmatik kullanım bedelleri, Müşterinin Banka Hesabından Doğrudan Borçlandırma Sistemi ile Otomatik olarak tahsil edilir. Otomatik ödeme işlemini, BP sizin için talep ettiğiniz TÜRKİYE İŞ BANKASI, AKBANK, YAPI KREDİ veya GARANTİ BANKASI şubeleri ile koordine eder.

Raporlama


Size verilecek kullanıcı adı ve parolayı kullanarak www.bptasitmatikonline.com internet sitesi üzerinden BP Taşıtmatik kullanım bilgilerinize istediğiniz yerden, istediğiniz zamanda ulaşabileceksiniz. Araçlarınızın istediğiniz zaman aralığındaki tüm ikmal yerlerini ve miktarlarını her an takip edebilirsiniz.

BP Taşıtmatik kullanıcılarına ayrıcalıklı platform; BP FiloMaster


BP Türkiye, BP Taşıtmatik’in sunduğu hizmetleri zenginleştirerek sektörde bir ilk olan BP FiloMaster platformunu müşteriyle buluşturuyor.

BP Türkiye, BP Taşıtmatik müşterilerine özel, BP FiloMaster’ı hayata geçiriyor. 

BP FiloMaster uygulaması sayesinde de kullanıcılarının çeşitli kampanyalardan yararlanmalarını sağlıyor. 

Günlük operasyonel maliyetleri düşürmeyi amaçlayan teklifler sunan bu sistem sayesinde; seyahat, sigorta, sağlık, ofis malzemesi, araç bakımı, araç kiralama, ofis temizliği, kurumsal eğitim gibi her ölçekten ticari firmaya avantajlı kurumsal çözümler öneriyor. BP’nin Taşıtmatik’li iş ortakları, bptasitmatikonline.com sitesi aracılığıyla yaptıkları yakıt alımlarının yanı sıra özel hazırlanmış avantajlı teklifleri görüntüleyebiliyorlar.